Навіщо хлібному ножу пилка?
Зубчасте лезо хлібного ножа (bread knife) дозволить вам акуратно нарізати хліб, не зім'явши і не пошкодивши його. Його ріжуча крайка не продавлює матеріал, а скоріше розпилює його.
Цей ніж підходить для нарізки:
- Хліб.
- Кондитерська випічка.
- Соковитих овочів (наприклад, помідорів).
Для нарізання м'яса цей тип ножа використовувати не рекомендовано.
Різальна крайка у ножів від різних виробників може бути різна:
1. Хвилеподібний
2. Пилкоподібний
3. Серрейторний
У кожному варіанті при нарізанні діє той самий принцип – розпиляти хліб, не зминаючи його. Конфігурація зубів у серрейторів різних виробників різна.
Чим "зліший" зуб серрейтора, тим більше відчуття опору він викликає. Але глибше пиляє. З іншого боку, чим "м'якше" зуб, тим менш ефективна робота. Але результат акуратніший.
Вважається, що округлі хвилеподібні "пилки" найкраще підходять для м'яких, ніжних буханців хліба. Спочатку такий ніж розроблявся і призначався до роботи з кондитерськими продуктами. Наприклад – різати торти. Такі ножі добре ріжуть також соковиті овочі та фрукти.
Різні продукти мають різну кірку, надзвичайно важко створити універсальний серрейтор для всього.
Недорогі серрейтори мають, як правило, одностороннє заточування, що додатково ускладнює роботу з ними – лезо буде вести убік.
Двостороннє заточування зубчастого леза складніше у заточенні та виробництві. Такий серрейтор зазвичай досить дорогий.
Чим глибше зуби, тим важче очищати ніж від залишків продукту.
Вважається, що найбільш ефективні та універсальні пили хлібних ножів це ті, у яких зубців небагато, але вони при цьому глибші. Довжина клинка близько 25 см (20-30). Заокруглене вістря. Руків'я цільне.
У рекламних статтях деяких виробників говориться, що серрейторні ріжучі крайки з подвійними зазубринами (великими і маленькими зубцями) допомагають легко нарізати хрусткі буханці з м'якою внутрішньою частиною. Тобто, треба розуміти, вони мають бути однаково хороші у роботі і за твердими, і за м'якими матеріалами. У магазинах такі ножі можна зустріти рідше. Коштують вони зазвичай доволі дорого.
Через перераховані вище особливості, розробляючи те чи інше заточування, виробники переслідують різні цілі. "Зуби" можуть бути однакові, можуть бути різні – маленькі та великі в одному кроці. Схоже, у цьому питанні все ще йде пошук та ідеального профілю ще не придумали.